Zjawisko szatanizmu. Kuszenie Adama i Ewy w raju przez węża.

Zjawisko szatanizmu w 21 wieku

Zjawisko szatanizmu w 21 wieku, dotyczy trudnego zagadnienia. Ten obszar, głównie z uwagi na uprzedzenia ogółu społeczeństwa w Polsce i brak wiedzy, stanowi wyzwanie. W Stanach Zjednoczonych, sprawa jest prosta. Każdy robi, co uważa za słuszne.


Sztanizm stara się jak może

Szatanizm głosi nowe przesłanie, skierowane do ludzkości, dążąc do jej ocalenia i przebudzenia. Jest to szatanizm LaVeya. Istnieje inny, groźny rodzaj szatanizmu, a mianowicie szatanizm katolicki. Jest to forma kultu, wyodrębniona wokół Kościoła Katolickiego, która służy stwarzaniu warunków do straszenia diabłem oraz usypiania świadomych, aby nie odczuwali zewnętrznych bodźców. W tym celu, przeprowadza się egzorcyzmy. Żaden śmiertelnik nie odegnałby siły Pierwszego. Nie ma takiej mocy w ludziach, aby zdołali pokonać Beliara. Konfrontacja, to byłaby śmierć w ułamkach sekund. Teatr, który się odbywa stanowi o sile satanizmu katolickiego. Fizyczny Szatan, to potęga o jakiej ludzkość istnieniu nie ma pojęcia. Przepraszam, ale ten anioł mógłby być Stwórcą. 


The Satanic Temple
The Church of Satan


Kto stoi za zjawiskiem szatanizmu w 21 wieku?

Zastanawiamy się, czym jest satanizm i staramy się mieć na jego temat własne zdanie. I tu dochodzi do błędu. Różnica między czym jest szatanizm, a naszym zdaniem na jego temat, może być bardzo pokrętna. Postaramy się to wyjaśniać.
Szatanizm nie jest sektą, a dla wielu też nie jest religią. Prof. Jerzy Bralczyk (Uniwersytet Warszawski), tak oto wyjaśnił to pojęcie:

Formalnie mógłby być uznany za odrębną religię, ale… niechętnie użyłbym tu określenia religia, bo to deprecjonowałoby pojęcie religii. Myślę o satanizmie jako o kulcie szatana, nie przypisując mu statusu ani religii, ani sekty.

Dyplomatycznie, zwięźle i na temat. Na tym można byłoby zakończyć każdy dalszy wywód na temat szatanizmu.

Używamy Szatan, szatanizm – w języku polskim Szatan – w języku angielskim Satan. Nie jesteśmy za makaronizmami jak prof. Bralczyk. Rozróżniamy te pojęcia inaczej. Szatan – “bunt, opozycja”. Satanizm – “kult i jego sprawowanie”. Drobne ustępstwo i konsensus, a robi różnicę. 

Pozbawieni statusu sekty i religii, szataniści uchodzą za osoby zajmujące się kultem Szatana. Zjawisko szatanizmu jest potrzebne, głównie dla religii dominujących, które opierają się na straszeniu diabłem. Ludzie są w stanie zapłacić wiele za bezpieczeństwo i na tym żeruje religia. Tworzy zagrożenie, nad którym panuje, a potem je zwalcza. 
Kościół Katolicki podsyca pewne zachowania ze strony tzw. satanistów, aby dawać świadectwo wpływu Szatana na planetę i ludzkość. Pozostaje pytanie, skoro taki wpływowy jest ten Szatan, to czemu nie posiada majątku równego Watykanowi i musi kryć wyznawców po cmentarzach?


Marco Tosatti, Śledztwo w sprawie szatana
6800 kurtyzan płaci podatki w Watykanie
Święta Inkwizycja i siła jej tortur


Zjawisko szatanizmu jako ruch

Szatanizm kojarzy się jako ruch, którego nie można uznać za religię, gdyż obrażałoby to tradycyjne podejście do religii. Na taki schemat, dziesiątki lat pracowała obiegowa opinia o złu, którą zasłaniano niecne czyny człowieka. Musiano jakoś usprawiedliwić to, że człowiek jest aż tak podły. Niedowierzano, że ludzkie zwierzę to prawdziwa bestia. Gdyby człowiek był z natury dobry, nie potrzebowałby Szatana do niczego.


Człowiek przerósł zło


W tym wymiarze, nie mógł człowiek powiedzieć, że natura ludzka jest podła oraz przyznać się do tego, że występuje w niej zauważalny defekt. Wykorzystał do tego zjawizko szatanizmu, którego obraz pomógł stworzyć Kościół Katolicki.

Zjawisko szatanizmu jako wirus

Satanizm, reprezentowany przez szatana, stał się rodzajem wirusa, który niszczy dobre zamiary człowieka, pchając go do niegodnych czynów. Nie wprowadzając satanizmu do kanonu religii, ukazujemy naszą słabość, przyznając, że wszelkie dopuszczone na temat satanizmu opinie, uchodzą za prawdziwe.

Z drugiej strony czy sataniści chcieliby zostać uznani za religię? W formalnym aspekcie tak, aby cieszyć się w pełni wolnością. Prawdziwy satanizm, nie zabiega o „papierowe uznanie”. Osoby zarabiające na diable, chcą wszystko formalizować, tak jak osoby zarabiające na czarach i magii. Prawdziwość obydwu grup jest podobna. Kościół ich potrzebuje, a ludzie ci odnaleźli niszowe pole do zarabiania.

Zjawisko szatanizmu w doktrynie grzechu

Dając wiarę różnym pooglądam na temat zła, stawiamy Szatana na równi z osobowymi aniołami, które uznajemy za złe. Początkiem tej niejasnej dla nikogo doktryny był grzech, polegający na kuszeniu człowieka w ogrodzie Eden, a następnie współżyciu z córkami ludzkimi czy eksperymentowaniu na Hiobie, który został poddany sprawdzianowi, z którego wyszedł zwycięsko. Wszystko to spowodowało, że żyjemy krócej i straciliśmy nieśmiertelność. A tak naprawdę to cała sprawa dotyczyła Żydów.

Ludzkie bajki mają to do siebie, że czasem ciekawie jest je poczytać

Oczywiście, jeżeli coś jest „złem” i „grzechem”, to jak nazwać sprawy i rzeczy dziejące się na Ziemi obecnie? Zwierzętom, co ułamek sekundy podrzyna się gardła, gwałci i wykorzystuje się dzieci, mając przewagę w pieniądzu, lekceważy się wartość ludzkiego życia.
Tysiące łez, spływa każdego dnia po dziecięcych twarzach z powodu wojen. Czy to jest dobrem? Nauczają, że cierpienie jest drogą. Tak tłumaczą też pedofilię w Kościele Katolickim? Kto jest więc katolickim Szatanem?

Bielmo

Czemu sami nie cierpią? „Mega grzech”, „wypaczenie” … nie znajdujemy tu odpowiedniej frazy. Satanizmowi przypisano ogromną masę złych rzeczy, uznając jego praktyków za zło. Kim są owi „dobrzy”?

Wyjaśnienie do tekstu:

Szatan – pisany dużą literą w ujęciu satanizmu katolickiego oznacza konkretny byt, jeśli to imię to zasługuje na drobny szacunek
szatan – pisany małą literą w ujęciu satanizmu laveyowskiego oznacza zjawisko

Polecane artykuły:

Szatan ma Biblię i jest to fakt >>>
Nowe i nieoznakowane życie >>>

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.