Wiosna: budząca nas do życia przyroda

Wiosna: budząca nas do życia przyroda

Wiosna to jedna z piękniejszych pór roku. W każdej jest coś wyjątkowego, ale wiosna ma to coś, co nas pobudza. Wiąże się z okresem wzrostu, narodzin i nowego życia. Ta pora roku, stanowi początek, a wszystko co daje możliwość przywołania i kontynuacji, wzbudza się oraz napełnia nas energią.


Poza kontrolą: alkoholizm

Wieża Babel – historia, geneza i symbolika

Galeria Forbidden Seek


Wiosna daje silnego kopa i ładuje nasze akumulatory

Podziwiamy wzrost naszych roślinek, cieszymy oczy widokiem zawiązujących się listków, ale nie tylko… gdyż wdychamy życiodajne i świeże powietrze… Łakniemy przemiany całym sobą, szukając w odnowieniu się przyrody, siły do dalszego eksplorowania życia.
Unikamy inkantacji i złudzeń, obstalowujemy się w memoriale przypadku oraz sublimujemy się z oddechem, wizualizując motyw przewodniego piękna.
Uchylamy rąbka siebie, dostarczając wody kwiatkom, które za chwilę eksplodują barwą. Tęsknimy za pszczołami i trzmielami, pragniemy zobaczyć osę i szerszenia – zgraję motyli – która przyleci podziwiać nasze kwiaty z marketu.

Wiosna: budząca nas do życia przyroda
Wiosna to gra barw i zapachów. Wiosną jest pięknie w ogrodzie.

Wiosna, wiosna ach to ty

My także przygotowujemy się do wiosny, wypełniając nasze przestrzenie kwiatami, które dotychczas „zimowały” w piwnicach lub chłodniejszych pomieszczeniach, aby wiosną – rozkwitnąć na nowo.
Pelargonie, fuksje, róże, hiacynty, żonkile, amarylisy… Do wyboru, do koloru. Niesamowita ilość zieleni i barw, poprawia samopoczucie i daje „energetycznego kopa”.
Znacznym ułatwieniem, dla osób, które chciałyby również mieć zielony ogród w mieszkaniu, stanowi oferta marketów, w których można nabyć cebulki kwiatów w doniczkach. Po przyniesieniu do domu, wystarczy odpowiednio podlewać, a rośliny w krótkim czasie odwdzięczą się wyraźną zielenią oraz barwnymi kwiatami.
Przyjemny zapach zastąpić może sztuczne odpowiedniki w sprayu. Nic tak nie poprawia nastroju jak świeża zieleń oraz barwa kwiatów – bynajmniej dla mnie. Brakuje wyłącznie motyli… ale jest ciepło i pewnie zaraz przylecą.

Wiosna: budząca nas do życia przyroda
Wiosna: budząca nas do życia przyroda. Tu rozkwitające krokusy. 

Perspektywa

Możemy zrobić coś dla naszej planety, dbając o własną przestrzeń, o siebie i rodzinę. Tylko człowiek powinien stanowić wartość. Wmawia się ludziom, że jedni są zdolni, inni nie są. Każde życie to dar. Poruszanie się, chodzenie, możliwość mowy, odkrywania, a nawet codzienna toaleta – to dary. Człowiek powinien zdawać sobie sprawę jak jest silny i jak wielki. Nie można dawać sobie wmówić, że jest się gorszym, bo ktoś jest lepszym. Kłamliwa praktyka religii, zakładała wskazywanie lepszych i gorszych, określając pozycję w stadzie. Nie ma takiej opcji.

Dbajmy o własną przestrzeń

Mając ogród, mamy na coś realny wpływ – a przy tym, pielęgnujemy zdrowie, wzmacniając stan psychiczny. Przedwiośnie to trudny okres, czasem bywa zimno, czasem jest pochmurnie, a my chcielibyśmy mieć słonecznie. Trzeba poczekać, ale umilanie tego czasu i poprawianie nastroju, wcale w niczym nie przeszkadza.
Założyć w domu akwarium i cieszyć się zielenią, życiem – to też piękny sposób na małą radość, czynioną dla siebie.
Najważniejsze, to umieć sprawić szczęście sobie i swoim bliskim. Resztę przypadków, należy grzecznie pozostawić do rozpatrzenia samym sobie.

Należy zając się sobą i mieć resztę w poważaniu

W społeczeństwie jest tak i tak, gdyż społeczeństwo się na to zgodziło. To ludzie decydują, jak jest. Nie ma sensu żadna zmiana, gdyż ludzie nie chcą realnej zmiany. Walka jednostkowa, stanowi zaprzeczenie rozwoju oraz stratę czasu. Powszechne działanie nie jest możliwe, stąd należy skupić się wyłącznie na sobie.
Nie trudźmy się, tracąc czas na zmienianie świata – drzewa w parkach i tak wytną, a dzikie plemiona w Amazonii – i tak przesiedlą. Zwierzęta i tak zjedzą, a jeziora i rzeki zatrują.
Jednakże zmieniając nasze nawyki konsumpcyjne, wpłyniemy na globalne działania kapitałów. Nie dając się truć, oszczędzimy krzywd sobie oraz planecie. Najważniejsza, aby czuć się dobrze z samym sobą. Jeśli coś nam pasuje – róbmy to, nie czekając na lepszy czas.
My stawiamy na zieleń w domach oraz ogrodach.
W myśl zasady – kropla drąży skałę – drążmy nasze życie, aby wyeksponować najpiękniejsze ujęcia oraz obowiązkowo podać dalej.

Wiosna to jedna z piękniejszych pór roku.
Wiosna w ogrodzie to piękny i odkrywczy czas. Przyroda rodzi się do życia i prawdziwy cud staje się naszym udziałem.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.