Dlaczego Szatan ma Biblię? O satanizmie, Secie i Biblii słów kilka.

Szatan ma Biblię i jest to fakt

Szatan ma Biblię i jest to fakt. LaVey nazwał własne dzieło takim tytułem. Ze znaczenia słów Biblia Szatana (lub jak kto woli, w oparciu o nie) powstała „Łodyga Oportunisty”.  


Ciekawa gra słów

Zwróćcie uwagę, łodyga – łączy. Oportunista – wątpi. Gra słów i już pierwszy przekaz. Musicie wątpić, aby nie być ślepi. LaVey to geniusz.Te słowa można byłoby odczytać jako wartościowe. Droga LaVeya była ciekawa, znalazł sposób na komunikat docierający do świata. Ukazał człowiekowi stare prawa, mówiąc, że to Kościół Szatana. Nazwał własny zbiór zasad „The Church of Satan”.

Podziały w Kościele Szatana

Zgromadzenie oportunistów i przeciwników odegrało własną rolę, szukając odpowiedzi na zebranie się ludzi wokół idei Prawa.
Powrót do Seta, którego dokonali następcy Kościoła, oznaczał zmianę kierunku przyjętego przez LaVeya. Nie wystarczył im nowy ideał, oparty na Prawie. Setyci okazali się nienasyceni. Setyci istnieli od zawsze. Biblia Szatana otworzyła im drogę do zamanifestowania ich obecności.

Oficjalna strona Kościoła Szatana

Oficjalna strona The Satanic Temple

Krótka historia Seta

Set to biblijny człowiek i egipski bóg. To jedna postać tego samego tworu, tak realnego i nieodgadnionego, jak i okrutnego i antystwórczego.
Wątek ten, potraktowany w Biblii pobieżnie dotyczył istoty silnej, ludzkiej i pierwotnej. Istota ta, zapragnęła władzy. W Egipcie, Set był już bogiem. W Izraelu wierzyli już w Boga, nie mogli mieć ich dwóch. Chrześcijaństwo wyprodukowało Jezusa, aby przypodobać się Imperium Romanum. Ciasno było na kartach historii i Set się dobrze nie wcisnął.
Czasami, chcąc zrozumieć coś w Biblii, należy przejrzeć się w kulturze Egiptu i Babilonu, w których jak w lustrze widać dokonane przekłamania, niedopowiedzenia i przemilczenia.

Rozwój Seta

Set znalazł dojście do Eremu (Nieba), z którego mógł czerpać siłę. Postawił na potężnego człowieka, zyskując nieznaną nikomu dotąd potęgę. Przeciwstawił ją strażnikom bram, tzw. skrzydlatym lub aniołom – jak kto woli, z którymi był w stanie toczyć walkę o przetrwanie. Pierwszy raz człowiek był w stanie zabić anioła i zrobił to. Set był potężnym tworem i jego czczenie, to trochę nielojalna postawa względem twórców.
Set został powstrzymany, ale jego panowanie trwale zapamiętano jako wyraz siły człowieka, zdolnego do wielu czynów, w tym gotowego do obalenia ustalonego porządku, nieuległego, niedającego wiary pozorom i kalectwu codziennego życia, wyzwolonego z ograniczeń. Set to realne imię, oznaczające istotę, która stała się bogiem. Set to chyba najlepsze, co kiedykolwiek ludzkość miała, poza swoim prawdziwym Stwórcą Ra. Tak uciekają wszyscy od tego Egiptu, a tam bije prawdziwe źródło tej planety.

Szatan biblijny jako pojęcie

Szatan to określenie, stanowiące odpowiednik większego pojęcia, nacechowanego charakterem zjawiska, a nie osobowy byt. Diabeł ma Biblię, aby móc jednoczyć ludzi i przeciwstawić ich wrogiemu naporowi. LaVey chciał, aby człowiek miał zagwarantowane miejsce przy stole, gdy dojdzie już do podziału łupów.
Jako reprezentant skrzydlatych, LaVey wiele zrobił na rzecz ludzi. Zbyt długie istnienie jego duszy w świecie oraz kolejne przejścia, dały się we znaki, mącąc prawdziwą naturę, pełną pogardy do niewolników z Ziemi. LaVey miał duszę, co oznacza iż dysponował on zdolnościami eonów, aniołów itd.

LaVey stworzył system właściwy

Wykazał, że życie stanowi największy dar dla człowieka, a śmierć zatrzymuje wszystko i na nowo pozwala się mu urzeczywistnić.
Mówił: „wykorzystaj życie”. Zachęcał do tego, aby cieszyć się tym, co mamy. Widział w człowieku dobro. LaVey kochał człowieka, bardziej od piszących o konieczności ścigania czarownic i niszczeniu heretyków.
Satanizm oparty na Biblii Szatana i ideologii stworzonej i upowszechnianej przez LaVeya stanowi prawdziwą religię miłości, uwielbienia człowieka i szacunku do jego istoty, czym znacznie przewyższa chrześcijaństwo, nakłaniające do cierpienia i pokuty oraz chwalące zagładę jako wyraz woli Boga.
Gdyby dziś wszyscy raptem stali się satanistami, to zapanowałby pokój. Satanizm głosi zjednoczenie i chwałę człowieka. Chrześcijaństwo głosi chwałę niewolnictwa.

Śmierć to nie koniec. To początek nowej drogi, poprzedzony wstrzemięźliwością aktu śmierci, a więc przejście. Tak to widział LaVey. Niby proste, a zawiera w sobie ogromny ładunek intelektu. W prostocie, LaVey zawarł przekaz skierowany do ludzi. W tym znaczeniu, to LaVey był ostatnim ludzkim prorokiem, geniuszem słowa.

Biblia Szatana jako perspektywa dla chaosu chrześcijaństwa

Niebo zżera wojna i nienawiść. Ludzkość tłoczą zarazy i niszczą wojny. Walka toczy się od tysięcy lat. Krew braci przelewa światy. Wojna w Niebie, to nie fikcja, ale pewien porządek. Wojna na Ziemi, to fakt. Kościół i chrześcijaństwo to prawdziwi sataniści – wedle tego, co sami mówią o tzw. Kościele Szatana. Każdy z przypisywanych satanistom przymiotów posiadają sami. LaVey to wiedział i tak odwrócił wszystko, aby przekazać ważne słowa, zakodowane w swoim dziele.

Ludzkość to jeden, wielki pogląd, w którym wystąpiły rozbieżności. Chcąc zrozumieć konsekwencje widoczne w naszych czasach, musimy dobrze poznać przeszłość.

Życie to dar, ale także pole do wielkiej nostalgii i chaosu. Ludziom wydaje się, że Niebo to chmurki. Spłycono wizję zbawienia i odebrano człowiekowi wiedzę, aby nigdy nie mógł zrozumieć i poznać prawdy. Życie ma być bezproduktywne i nie pozostawiać śladów do przemyśleń, ułatwiających przyszłym pokoleniom zrozumienie. LaVey to wiedział i dlatego nie starał się narzucać, ale zebrać ludzi oraz dotrzeć do tych, których warto posłuchać i którym warto powiedzieć. Wiedział też, że jesteśmy obserwowani, a strażnicy nie śpią.  Rytuały to zabawy bez znaczenia, liczy się przekaz i źródło. Kto ma uszy ten słyszy, kto ma wzrok, ten widzi.

Polecamy

Nowe i nieoznakowane życie

6800 kurtyzan płaci podatki w Watykanie

Święta Inkwizycja i siła jej tortur

Szatanista „przeciwnik”, szatanizm „idea”

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.