Polskę stać na coś więcej panteon 10-ciu

Polskę stać na coś więcej panteon 10-ciu wybitnych Polaków w historii

Polskę stać na coś więcej, niż tylko narzekanie i tłumienie emocji.  Przyglądnijmy się panteonowi 10-ciu wybitnych Polaków (poniżej). Polacy zostali napuszczeni przeciwko sobie i zachowują do siebie ogromną wrogość – niestety jest to faktem i stanowi bardzo przykrą rzecz. Pomimo wielu prób mediacji i uproszenia o normalność, w dalszym ciągu nienawiść króluje w tym kraju. Polskę stać na coś więcej nadto, co oferują nam przeróżni politycy i księża, złaknieni łatwych pieniędzy. Polskę stać na lepsze życie jej obywateli i poczucie solidarności. W prawdziwej Polsce, Polak jest dobry dla Polaka, człowiek jest dobry dla człowieka. 


Forbidden Seek po angielsku


Przeszłość Polaków – dumnego ludu Słowian

Zanim, przyszło chrześcijaństwo, Polską rządziła rodzina. Lud plemienny wierzył w Perkuna i zachowywał szacunek do rodziny, brzydził się niewolnictwem, stosował demokrację plemienną i walczył o każdego członka tej społeczności. Pojawienie się chrześcijaństwa, przyniosło wszelkie plagi – niewola, feudalizm, wyzysk, nierówności. Nauczający o miłosierdziu Chrystusa, okazali się być “wilkami w owczej skórze”. Doprowadzili do podziałów społecznych i zniszczyli dziedzictwo Perkuna. Starsi niż chrześcijaństwo bogowie, musieli poddać się pod pręgieżem religii, oferującej podziały społeczne i zyski dla klasy posiadającej. Głoszona przez dawne religie równość, była głównym wrogiem Kościoła Katolickiego, organizacji silnie zmonarchizowanej i wrogiej wolności jednostki.

Polacy, pewnego dnia obudzą się i zrozumieją jak piękni i mądrzy są

Wierzę w to, że będzie taki dzień, w którym Polacy obudzą się z tego koszmaru i powiedzą do sąsiada kilka ciepłych słów, zapalą ogniska i będą radować się wspólnie ze sobą i cieszyć z tego, że są gdzie są. Taki dzień kiedyś nadejdzie. Polskę stać na coś więcej i może ona budować rzeczy niezwykłe.
Polacy, muszą być ze sobą i współpracować dla dobrego, lepszego jutra. Do tej pory, oszukiwani i zaszczuci na siebie, boją się. Jesteśmy pełni agresji i nienawiści, ale nie jesteśmy źli tylko przesiąknięci nienawiścią. Zaprogramowano nas na wzajemną nienawiść. Różnej maści uczeni zdrajcy, wmawiają Polakom przeróżne teorie, które dzielą naród. Pieczę nad tym procederem sprawuje Kościół Katolicki.

Polskę stać na coś więcej panteon 10-ciu
Polskę stać na coś więcej, a na dowód przywołać wystarczy historię tego kraju. Polska walczyła o Europę i wpływała na jej dzieje, jak żaden inny naród. Polska to dumny i potężny kraj i o tym nie wolno nikomu zapominać. Ten kraj jest silny, dzięk mocy człowieka i jego determinacji. Kraj ten stracił na feudalizmie oraz wyzysku chłopów i mieszczan. Do tego, doprowadził Kościół Katolicki, który ponosi moralną odpowiedzialność za upadek I i II Rzeczpospolitej oraz nędzę III Rzeczpospolitej.

Polskę stać na coś więcej i oni tego dowodzą. Nasz panteon 10-ciu

  1. Maria Skłodowska-Curie (1867-1934): Była polsko-francuską fizyczką i chemikiem, laureatką dwóch Nagród Nobla. Wraz z mężem Pierre’em Curie odkryła pierwiastki promieniotwórcze, polon i rad, oraz opracowała teorię promieniotwórczości. Jej badania i odkrycia miały ogromne znaczenie dla rozwoju nauki i medycyny.
  2. Jan Czochralski (1885-1953): Polski chemik i metalurg, znany głównie ze swojego odkrycia metody wzrostu monokryształów, znanej jako metoda Czochralskiego. Ta technika była kluczowa dla produkcji czystych kryształów, które znalazły zastosowanie w elektronice, telekomunikacji i wielu innych dziedzinach.
  3. Stefan Banach (1892-1945): Był polskim matematykiem, który dokonał istotnych wkładów w teorię funkcji, analizę funkcjonalną i teorię operatorów. Jego prace miały ogromne znaczenie dla rozwoju matematyki i znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym w teorii kwantowej.
  4. Jerzy Hofmekler (1909-1995): Polski wynalazca, który jest uważany za pioniera w dziedzinie fotokomórek, czyli urządzeń, które wykorzystują światło do pomiaru natężenia promieniowania. Jego prace były ważne dla rozwoju technologii fotoelektrycznych, takich jak czujniki światła, fotoogniwa i wiele innych.
  5. Andrzej Schally (ur. 1926): Polsko-amerykański biochemik i laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny w 1977 roku. Wspólnie z innymi naukowcami odkrył peptydowy hormon uwalniający gonadotropiny (GnRH) oraz prowadził badania nad zastosowaniem tego hormonu w leczeniu raka prostaty i innych zaburzeń hormonalnych.
  6. Ignacy Łukasiewicz (1822-1882): Polak, który jest uważany za twórcę światowego przemysłu naftowego. Wspólnie z Karolem Klobassą opracował pierwszą na skalę przemysłową metodę destylacji ropy naftowej. Jego wynalazek miał ogromne znaczenie dla rozwoju przemysłu naftowego i produkcji oleju lampowego.
  7. Tadeusz Reichstein (1897-1996): Polsko-szwajcarski chemik i laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny w 1950 roku. Wspólnie z innymi naukowcami odkrył struktury i funkcje hormonów kory nadnerczy, co miało fundamentalne znaczenie dla rozwoju medycyny i farmakologii.
  8. Józef Rotblat (1908-2005): Polsko-brytyjski fizyk, laureat Pokojowej Nagrody Nobla w 1995 roku. Był współtwórcą projektu Manhattan i jednym z pierwszych naukowców, którzy przestrzegali przed niebezpieczeństwami związanymi z bronią jądrową. Po wycofaniu się z projektu poświęcił swoje życie na rzecz rozbrojenia nuklearnego i promowania pokoju.
  9. Zbigniew Religa (1938-2009): Polski kardiochirurg, który przeprowadził pierwszą w Polsce udaną transplantację serca w 1985 roku. Jego osiągnięcie było przełomowe dla polskiej medycyny i przyczyniło się do rozwoju transplantologii w kraju.
  10. Janusz Liberkowski: Polak, który wygrał konkurs “Innowator Roku” na Uniwersytecie MIT w 2007 roku za swój wynalazek One Laptop per Child (OLPC), czyli komputera dla każdego dziecka. Ten projekt miał na celu dostarczenie tanich i wydajnych laptopów do krajów rozwijających się, aby umożliwić edukację i dostęp do technologii dla dzieci na całym świecie.

Polskę stać na coś więcej – ten panteon 10-ciu, to zaledwie ułamek

Wielu innych polskich naukowców, wynalazców i innowatorów przyczyniło się do postępu w wielu dziedzinach, takich jak fizyka, medycyna, technologia czy sztuka. Polska ma bogatą historię osiągnięć naukowych i technologicznych, które miały wpływ na cały świat. to jest nasz potencjał. Wyjeżdżając za granicę, pracujemy ciężko. Dajemy z siebie więcej – pracując w kraju. Nie możemy tracić cierpliwości i nienawidzić się. Powinniśmy skończyć z zazdrością i ślepą zawiścią. Rozwijanie potencjału, to kapitał Polaków i nasze miejsce w świecie, na które zasługujemy – dobrym życiem i sprawnym zarządzaniem.

Dopuszczajmy do reprezentacji tego kraju ludzi mądrych, a Polak i Polska będą wywoływały szacunek i dumę. Polska powinna wreszcie wstać z kolan.  

Urszula Lissewska – bydgoszczanka, matka która musiała oddać własne dzieci

Marco Tosatti, Śledztwo w sprawie szatana


 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.