Jak poderwać kobietę?

Jak poderwać kobietę?

Jak poderwać kobietę? Nie do lotu, lecz z miłości i do miłości. Rozpoczynamy nie z dworską etykietą w tytule, bo “podryw”, to potoczne słowo określające zaloty, czyli starania się o rękę. Podrywać można do lotu lub autorytet, ale zwyczajowo też kobietę, którą można również “rwać”. Rzecz na podstawie “Sztuki kochania” Owidiusza. 


Jak “uderza się” do kobiet?

Do kobiet się “startuje” i “uderza”. “Zarywa się” dość powszechnie na całym świecie. Dawniej się “konkurowało” i “zalecało”. Można też “smalić cholewki” i “uderzać w konkury”, ale też “uderzać w koperczaki” i “umizgiwać się”.
“Umizg”, niebo lepszy niż “randka w ciemno”, zawsze pozostawia jakiś nieprzebyty smaczek. “Podryw” to uwiedzenie, w tym sensie może oznaczać tylko jedno – “seks bez zobowiązań”. I Fortuna może sprzyjać, jeśli szczęściu pomożemy. Jakby się nie oburzać na nazewnictwo, pozory stanowią ważną sztukę w zaspokojeniu żądz własnych, zarówno dam jak i zacnych mężów.

Tekst “Sztuki kochania” Owidiusza

Uwodzenie

Uwodzenie nie ma do końca być początkiem trwałego związku, ale ma sprowadzać się do przeżycia czegoś ciekawego. W życiu można zdobywać wiele kobiet i jest to rzecz naturalna – to też wnioskuję z lektury dzieła Owidiusza, ale gdy  zdarza się ta jedyna, z nią można poprzez wzajemne relacje, zacząć budować, coś niezwykłego, trwałego i przez całe życie. Rzadkość ta wynika z pojęcia miłości, a jeszcze inaczej z chemii, jaka zdarza się pomiędzy ludźmi. Jeżeli człowiek chce żyć normalnie, musi zdobywać i używać. To następstwo posiadania „tego” i „owego”.
Można też zastosować inny model, starając się uznać to wszystko za grzech i szukać tej jedynej wybranki. Pewne jest to, że znajdując tą jedyną, tylko dla niej się poświęcimy, ze wszystkich sił.

Ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób kobietę zdobyć – co stało się przesłaniem Owidiusza: dbać o nią, a wtenczas ona musi tylko wiedzieć, w jaki sposób zachować przy sobie mężczyznę.

Pokusy

To jest wielka sztuka, bowiem wszyscy ulegamy pokusom i niezaspokojeni, będziemy stale poszukiwać nowych uciech. I jest to całkiem normalne, że człowiek chce poznać nowe i zmierzyć nieznane. Nie można się w tym użalać i trwożyć, bo to odpycha kobiety. Trzeba próbować i zmierzać, dążąc uparcie do celu. Efekt osiągnie się szybko, byleby się przy tym nie zrażać – o czym Owidiusz przekonuje doskonale.
Nie ma kobiet nie do zdobycia. Kto zrozumiał i oponował tę sztukę, osiągnął dobre rezultaty, notując skrupulatnie w czarnym notatniku sukcesy, zdobiące “ciemną stronę mocy samczego instynktu”. I chyba nikt się nie przyzna, że takowy posiada.

Zdrada żony, to rzecz pewna

Muszą nastąpić stosowne warunki, stąd wielu mężczyzn ogranicza wybranki w wyjściach towarzyskich. Nie bez przyczyny, jak mniemam, rozsądek nakazuje taką stosowność.
Kobieta odpowiednio wyposzczona, może sprawić wybrankowi rogi.
Stąd, w miłości i jej sztuce, pojawia się termin “rywala”. Niczym na rykowisku, prężymy się, aby stać się tym dostojniejszym jeleniem (proszę nie mylić z rogaczem).

Przygoda miłosna romantyków

Według Owidiusza, miłość stanowi przygodę i nie jest powodem cierpienia – jak na przykład u romantycznych twórców – takich jak Adam Bernard Mickiewicz. W dramacie Dziady, Konrad-Gustaw cierpi z powodu miłości. Osławione są także Cierpienia Młodego Wertera J. W. Goethego.
Romantyczni twórcy pisali o cierpieniu, jednak było ono tylko ozdobą ich życia, które wiedli dość upojne, aby nie rzecz o sprawie: “na wzmocnieniu”. Nie odmawiali kochankom różnych płci, w tym i własnej. Czym zagorzalej i barwniej, tym zacniej. Głoszona ideologia, dodawała romantykom splendoru. Być może niezdobycie upragnionej kobiety, jak w przypadku Adama Bernarda Mickiewicza miało swój skutek w tym, że cierpienie uzewnętrzniał w poematach i dramacie. Kto wie? Wszak z poszczenia nie był znany.

W romantyzmie, ludzie nie byli  wolni od miłosnych uniesień i salonowych orgii.

Salonowy seks

Seks już za czasów Owidiusza zdominował salonowe życie, to co dopiero mówić o XVIII czy XIX wieku. W czasach Owidiusza, również istniał kanon, wedle którego miłość prowadziła do cierpienia i upadku. Słynny twórca, odszedł od tych ram i tworzył erotyzm, stanowiący podstawę harmonii, tak dla ciała, jak i duszy. W świecie zdominowanym przez pociąg seksualny do kobiet lub mężczyzn, erotyzm zdominował tradycyjne wartości.

Owidiusz tworzył rzeczy jedyne w swoim rodzaju

Dlaczego wspominam o mężczyznach – bo Owidiusz udzielając rad, w sztuce uwodzenia, przestrzega przed higieną prostytutki oraz homoseksualistów – wiadomo z jakich względów, współżycie wymaga czystości, szczególnie te, czynione “od tyłka strony”:

Większe zabiegi niech czynią
przy toalecie kokoty (prostytutki)
lub mężowie, których nęcą
mężów haniebne pieszczoty.

Struktura Sztuki kochania

Owidiuszowa Sztuka kochania (Ars Amatoria lub Ars amondi) składa się z trzech ksiąg.
Pierwsza opowiada o tym, jak kobietę poderwać, druga o tym, jak kobietę pielęgnować, a trzecia, jak utrzymać przy sobie i zadbać o mężczyznę. Te rady poeta czerpie od Wenus. W jego ocenie, płeć piękna łatwiej ulega histerii, gdy dojdzie do zawiedzenia się miłością.

Znajdziesz kobiet cudnych krocie:
tę — oszukać będziesz w stanie,
tamta zajmie cię przelotnie,
innej — dasz swe miłowanie.

Każda widzieć chce — lecz każda
pragnie zwłaszcza być widzianą.

Twórca doskonały i znawca tego, jak poderwać kobietę

Publius Ovidius Naso, zwany Owidiuszem, żył w latach 43 p.n.e. – 17-18 n.e. Był twórcą doskonałym, z którego wzorce czerpano w epokach późniejszych. Mnie osobiście kojarzy się z Aleksandrem Puszkinem, biorąc pod uwagę życiorys i fakt, że musiał przebywać w oddaleniu od ukochanego Rzymu, jak Puszkin z dala od Moskwy. Analogię tę i prawidłowość, dostrzeżemy przyglądając się życiorysom, tych jakże twórczych i inteligentnych osób.
Na skutek nieznanego wydarzenia, został wypędzony z Rzymu, na kresy imperium przez cesarza Augusta. Tam przebywał aż do śmierci. Jego dzieła, na skutek rozkazu cezara, usunięto z bibliotek rzymskich. Przetrwały, nie wszystkie, w rękopisach i ich kopiach. Może przyprawił cesarzowi „coś”, co wywarło tak wielki wpływ na jego decyzję? August długie rogi, kto wie?

Geniusz ludzki, bywa znienawidzony za życia, trwożąc tych, co nie potrafią nic naskrobać, a z żywej zemsty, niszczą dojrzałą perłę.

Indeks ksiąg zakazanych

Do naszych czasów, dotrwała Sztuka kochania. Zacna to lektura i zawierająca treści uniwersalne. W 1564 roku objęta cenzurą, trafiła do indeksu ksiąg zakazanych. Kościół katolicki od wieków swojego istnienia, stara się jak może ograniczyć ludziom rozwój i zdobywanie wiedzy. Tym bardziej, dzieło to zasługuje na szacunek, bo tylko najlepsze pozycje, trafiały indeks klechów, tworząc bestsellery tamtych czasów.

Kobieta pijana, dupa sprzedana – czyli sposób na to jak poderwać kobietę?

Prawda stara jak świat, mówiąca o tym, że kobietę po alkoholu łatwiej zdobyć, zabrzmiała u Owidiusza. W przysłowiu, to brzmi tak: „Kobieta pijana, dupa sprzedana”. Wiemy też wszyscy, co znaczy daj kobiecie wódki i puść na imprezę towarzyską. Każdy mężczyzna to przyzna, że występuje w nim, na samą już myśl, pewien osobliwy niepokój. Ciekawe, dlaczego?
U Owidiusza, nieco łagodniej i z subtelną gracją wyrazu  przesłaniebrzmi tak:

Wino czyni serce tkliwym.
Miłość duszę opromienia…
Wino i miłość — to płomień
rozpalony śród płomienia.

Owidiusz podaje doskonałą prawdę o tym, że kobietę można zdobyć. Bez względu na to jak mocno byśmy byli w związku zażyli, jeśli ktoś się uprze, uda mu się ten związek zaburzyć:

Zdobędziesz każdą kobietę
na jaką uczujesz chrapkę,
tylko umiej, gdzie należy,
zręcznie zastawić pułapkę.

Jak poderwać kobietę? Nie do lotu, lecz z miłości i do miłości.
A czyż nie chodzi o to, by sobie ulżyć w cierpieniu? Kobiety też tego pragną. Czułość przywraca zmysły, potęguje radość i sprawia, że zaczynamy żyć pełnią

Zdrada i pożycie pozamałżeńskie to pokusy

Trudno nie ulegać pokusom. Dziś wszystko kusi, kiedyś także kusiło…

Miłość zakazana nęci
równie mężów, jak dziewice.
Mąż ukrywa swoje żądze,
lecz dziewice zdradza lice.

Każdy człowiek podlega określonym prawom przyrody. Nie udawajmy. Widok pewnych zjawisk sprawia, że to żądza włada nami.

Na miękkich łąkach buhaja
widząc, ryczy jałowica.
Rży klacz na widok ogiera.
Blednie od żądzy dziewica.

Kolejną prawdą jest to, aby nie mieć dwóch kochanek jednocześnie. To może powodować poważną komplikację, gdyż kobiety bywają o siebie zazdrosne i mogą popadać w histerię. Poza tym, kobiety strasznie wnikają, zwracają uwagę na słowa, węszą zdradę, a to nie służy naszemu spokojowi. Panowie, Panowie…

Zręczny mówca może wiele. Trzeba miarkować, dając treść właściwą, wypowiadając po kolei oczekiwane słowa:

Nie chwytaj dwóch srok za ogon.
Najpierw skończ romans z jej panią,
a gdy wszystko się powiedzie,
wówczas przyjdzie kolej na nią…

Obiecywać wszystko i poznać jak poderwać kobietę?

I najważniejsza prawda w tej części Sztuki kochania, która mówi o sposobie polegającym na tym, by obiecywać wszystko, a osiągnąwszy cel, po prostu znikać.
To tzw. „angielskie wyjście” czy „francuski wojaż”. Kto tego nie czyni, ten sam sobie szkodzi i rozkosz może mu nie być dana. A czyż nie chodzi o to, by sobie ulżyć w cierpieniu? Kobiety też tego pragną. Czułość przywraca zmysły, potęguje radość i sprawia, że zaczynamy żyć pełnią, a nie zajmując się błahostkami, chcemy zmieniać ten świat, na który i tak nie mamy wpływu.

Grzeją się samą myślą.
Największa sztuka polega
na tym, aby nic nie dawszy
otrzymać od ukochanej
dowód łaski najjaskrawszy.
Z lęku, by nie stracić zysku,
co z tego «dowodu» płynie,
niczego ci nie odmówi…
Szczyt pragnień cię nie ominie…
Kochankowie, ośmieleni
króla niebiosów przykładem,
przysięgajcie — ile wlezie,
dotrzymujcie — jego śladem…

A kobietę, niewiastę-cud, wypada upewnić w tym, że jest piękna i wyjątkowa. Nad wyraz piękna i wyjątkowa! To pamiętajmy, po grobową deskę! Nie mówić do kobiety w sposób zwykły. Spojrzeniem można ją złowić, ale to słowa sprawią, że do nas przylgnie.

Okazja czyni zadość – jak poderwać kobietę?

Trzeba korzystać z okazji, np. w teatrze, cyrku, przytulając się w ciasnocie tłumu, służyć ochłodą, czasem chusteczką. Zawsze podkreślając wyjątkowość niewiasty i piękno – każda kobieta, nawet najbrzydsza to lubi. Nie zapominajmy o tym. Wino i noc, działają kojąco, po zmroku nie ma znaczenia uroda, a spełnienie, nawet te chwilowe jest możliwe z brzydką kobietą. Takie bywają bardziej rozochocone i nadrabiają brzydotę, choćby tym, że bardziej potrafią dokonać ekstazy na męskim punkcie ciężkości. Ważne tylko, aby się nie obrzydzać, dbać o higienę i mieć świeży oddech z ust. A z braku panny ładnej, aby nie tracić wigoru, zasmakować nieco pośledniejszej figury.
Seks to obłęd, a obłęd to ekstaza.

Wino też służy pomocą w takich sytuacjach, neutralizując trwale, wszelkie uprzedzenia

Kobieta przenigdy pierwsza
kochanków swoich nie łowi.
Lecz lubi być zaczepioną
i poddać się kochankowi.
Błagajcie — aby otrzymać.
Słuchajcie mądrej maksymy:

Dziewice lubią nad wszystko,
kiedy je o co prosimy.
Nawet Jowisz u stóp dziewic
najkorniejsze prośby składa.
Żadna doń nie przyszła pierwsza,
choć figurą był nie lada!
Jeśli jednak wzgarda jeno
odpowiada na twe żądze —
nie nastawaj. Zarządź odwrót.
Najlepsza to rzecz, jak sądzę.
Kto uchodzi przed kobietą,
ten ją kusi, ten ją nęci,
kto się jej narzuca — zwykle
bywa przedmiotem niechęci.

Miłość u Owidiusza

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.